Mokymai odontologams

Kompiuterinės tomografijos analizė odontologijoje:
optimizavimas, aprašymo protokolas ir teisinė atsakomybė

Lektoriai: Mindaugas Gvazdaitis, Rūta Turčinskienė, Ieva Pileckė, Tadas Venskutonis

\

Mokymų tikslas:

Mokymai siekia išspręsti perteklinių radiologinių tyrimų problemą odontologijoje, suteikiant specialistams žinių ir praktinių įgūdžių, kurie padės optimaliai naudoti KT  paciento diagnostikoje, sumažinant teisinės atsakomybės riziką. Mokymų metu dalyviai mokysis, kaip tinkamai interpretuoti radiologinius tyrimus, kokiais pjūviais kokias struktūras vertinti tiksliausia ir kaip aprašyti klinikinę būklę ir kaip apsisaugoti nuo teisinių ginčų.

\

Lektoriai ir jų kompetencijos:

Gyd. radiologas Mindaugas Gvazdaitis – specializuojasi galvos ir kaklo magnetinio rezonanso bei kompiuterinės tomografijos (KT) radiologiniuose tyrimuose. Akcentuos KT tyrimų specifiką odontologijoje ir aptars, kaip tinkamai įvertinti visas matomas anatomines struktūras, o ne tik dantis. Lektorius pabrėš tyrimų protokolavimo svarbą, kad būtų galima išvengti teisinių ginčų.

tadas venskutonis

Med. dr. endodontas Tadas Venskutonis – dalinsis savo ekspertiškumu apie kūrinio pluošto kompiuterinės tomografijos panaudojimo galimybes vertinant apikalinių infekcijų lokalizaciją, trauminius dantų pažeidimus, rezorbcijų ir skilimų detekciją. Mokys, kuriuose pjūviuose geriausia analizuoti dentalinius segmentus bei kaip diferencijuoti patologijas.

CMFC gyd. odontologė Rūta Turčinskienė – dalinsis žiniomis, kaip vertinti sąnario ir vertebralinių segmentų pozicijas, KT vertinimas per tricentriko konceptą.

Medicinos teisės ekspertė Ieva Pileckė – „Defensio“ partnerė ir teisininkė, kuri aptars teisinius odontologinių radiologinių tyrimų aprašymo aspektus. Ji pateiks svarbiausias įžvalgas, kaip tinkamai protokoluoti tyrimus ir jaustis saugiai, išvengiant teisinių skundų.

\

Mokymų turinys:

1 / Perteklinių radiologinių tyrimų problema: statistika ir poveikis

  – Pasaulinės ir Europos tendencijos. Perteklinių tyrimų klinikinės ir teisinės pasekmės.

 

2 / Kompiuterinės tomografijos tyrimų optimizavimas

  – Kaip teisingai vertinti visas matomas anatomines struktūras, o ne tik dantis.

  – Apikalinių infekcijų ir traumų diagnostika endodontikoje.

 

3 / Kramtymo sistemos ir sąnario tyrimai

  – SAŽS ir vertebralinių segmentų vertinimas. 

  – „ONdemand 3D“ programinės įrangos galimybės.

 

4 / Teisiniai aspektai ir dokumentavimas

  – Teisiniai reikalavimai radiologinių tyrimų protokolavimui ir aprašymui. 

  – Teisinių ginčų prevencija odontologijoje.

 

5 / Praktinė KT atvejų analizė

  – Dalyviai atliks  3 klinikinių atvejų analizę, įvertindami visas anatominės struktūras.

\

Mokymų formatas:

Mokymų programa sudaryta taip, kad 10% būtų teorija, o 90% – praktika. 

Mokymai bus vedami keturių patyrusių specialistų, o dalyviai įgis praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti kasdienėje praktikoje. Dalyviai turės galimybę išbandyti pažangią „ONdemand 3D“ programinę įrangą, skirtą tyrimų analizei.

\

Trukmė:

Vienos dienos teoriniai, demonstraciniai ir praktiniai mokymai su ribotu dalyvių skaičiumi.

Toks mokymų formatas užtikrins, kad odontologai gebės ne tik teisingai atlikti ir vertinti radiologinius tyrimus, bet ir naudojant pateiktą radiologinį šabloną pagerins savo kasdienę praktiką bei pacientų saugumą.